لاغر تصویر بازیگر سرگرمی شیلا خداداد

لاغر: تصویر بازیگر سرگرمی شیلا خداداد صفحه شخصی شیلا خداداد سرگرمی چه خبر از کجا ؟ در حاشیه

گت بلاگز بازار خودرو هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان ماشین با ارز ۴۲۰۰ تومانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت به واردکنندگان ماشین هشدار داد که یا باید خودروهای وارد شده است با ارز ۴۲۰۰ تومانی را متناسب با این قیمت ارز عرضه کنند و یا مابه‌التفاوت

هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان ماشین با ارز ۴۲۰۰ تومانی

هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان ماشین با ارز ۴۲۰۰ تومانی

عبارات مهم : ماشین

وزیر صنعت، معدن و تجارت به واردکنندگان ماشین هشدار داد که یا باید خودروهای وارد شده است با ارز ۴۲۰۰ تومانی را متناسب با این قیمت ارز عرضه کنند و یا مابه التفاوت آن را به دولت پرداخت کنند.

محمد شریعتمداری در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به اینکه این وزارتخانه چگونه بر عرضه کالاهای وارد شده است با ارز ۴۲۰۰ تومانی نظارت می کند تا این کالاها از جمله خودرو، گران تر از قیمت مربوطه عرضه نشوند؟ اظهار کرد: شرکت هایی که ماشین را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده اند، مشمول نظام قیمت گذاری بوده و باید خودروها را متناسب با قیمت ارز مربوطه عرضه کنند.

وی ادامه داد: واردکنندگان ماشین اگر می خواهند خودروهای وارد شده است با ارز ۴۲۰۰ تومانی را با قیمت های حاشیه بازار عرضه کنند، باید مابه التفاوت آن را به دولت پرداخت کنند بنابراین این شرکت ها نمی توانند از این نمد کلاهی جهت خود ببافند.

هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان ماشین با ارز ۴۲۰۰ تومانی

وی با بیان اینکه چند ماه پیش که تصمیم تک نرخی شدن ارز اتخاذ شد، همه از این تصمیم حمایت کردند، خاطرنشان کرد: با این حال هم اکنون از این تصمیم انتقاد می شود که آیا به همه کالاها بدون محدودیت ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده است یافت. به عنوان مثال امروز قضاوت می کنیم که آیا باید به ماشین ارز مرجع می دادیم یا نه که اگر الان از من بپرسید می گویم بهتر بود ماشین با قیمت ارز دیگری وارد می شد. البته ما آن تصمیم را در آن فضا و با مقتضیات همان وقت گرفتیم. در آن فضا این تصمیم اتخاذ شد که واردات کالا فقط با قیمت ارز واحد ۴۲۰۰ تومانی باشد جهت اینکه به جامعه اطمینان دهیم که ارز بدون محدودیت به همه کالاهای مجاز تعلق می گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به اینکه اخیرا وزارت صنعت، لیستی از شرکت های متخلف در پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی ماشین انتشار داده است که بعضا عنوان شد این لیست کامل نیست و آیا در انتشار لیست متخلفان تاخیر شد؟ اظهار کرد: در این پرونده تخلفی در بدنه دولت با همکاری تعدادی کارمند و بعضی سودجویان صورت گرفت. مهم این است که ما خودمان این تخلف را در دولت دوازدهم کشف کردیم و به موقع و پیش از آنکه رسانه ای شود، به تمام مراجع ذیربط از جمله وزارت اطلاعات، گمرک، تعزیرات و غیره منعکس کردیم که باعث جلوگیری از ادامه تخلف شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به واردکنندگان ماشین هشدار داد که یا باید خودروهای وارد شده است با ارز ۴۲۰۰ تومانی را متناسب با این قیمت ارز عرضه کنند و یا مابه‌التفاوت

وی ادامه داد: در وقت وقوع آن تخلف زیرساخت های سامانه ثبت سفارش، اوضاع نامناسبی داشت که آن را اصلاح کردیم و امروز به گونه ای این سامانه اصلاح شده است است که امکان وقوع مجدد چنین تخلفاتی به شدت کم کردن یافته است.

شریعتمداری در پاسخ به اینکه آیا انتشار لیست متخلفان اینقدر طولانی شد، اظهار کرد: ما در دی ماه ۱۳۹۶، IPهای متخلف را اعلام کردیم. ولی اینکه طریقه نفوذ آنها به سیستم چگونه بود و با چه کسانی در مجموعه تماس داشتند، مشخص نبود که به دستگاه های مربوطه منعکس شد تا پیگیری شود. پیگیری آنها وقت برد تا بررسی و به ما اعلام شود و در حال حاضر نیز پیگیری قضایی آن مانده و ما پیگیری می کنیم که می گویند در جریان است.

وی در پاسخ به اینکه تعدادی از خودروهایی که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شده است اند، از گمرک ترخیص و وارد بازار شده است اند، چگونه با آنها برخورد می کنید؟ اظهار کرد: شناسایی آنها راحت است لیکن مشخصات ارزش ثبت شده است و وجود دارد. ولی اینکه چه تصمیمی باید راجع به آنها گرفته شود، دستگاه قضایی باید تصمیم بگیرد و هر تصمیمی که دستگاه قضایی بگیرد، باید اعمال شود.

هشدار وزیر صنعت به واردکنندگان ماشین با ارز ۴۲۰۰ تومانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ۶۴۸۱ دستگاه ماشین به صورت غیرقانونی ثبت سفارش و وارد شد که از این تعداد ۴۵۴۷ دستگاه در گمرک باقی مانده و ۱۹۳۴ دستگاه ترخیص شد که در رابطه با خودروهای ترخیص شده است دستگاه قضایی حتما پیگیری کرده و مابه التفاوت را اخذ می کند.

واژه های کلیدی: ماشین | دستگاه | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz